איך להגיע לצסקי קרומלוב

צ’סקי קרומלוב (Český Krumlov) ממוקם ב-174 ק”מ דרומית לפראג, כמעט על גבול עם אוסטריה.
קיימות מספר דרכים להגיע לצ’סקי קרומלוב.
קודם כל, אפשר לשכור רכב בפראג,אפשרות זו היא מעט יקרה יותר. אבל היתרונות שלה ברורים –
ניתן להיכנס למספר כפרים הנמצאים בדרך. ניתן לבקר באחת מהטירות היפות בצ’כיה ובאירופה כולה Hluboká nad Vltavou הנמצאת כ34 קילומטר מקרומלוב. וכמובן שניתן להישאר בקרומלוב עד הערב ואולי אפילו לשכור חדר באחד מהמלונות ולהישאר בקרומלוב ללילה.

רשימה מלאה של בתי מלון בצסקי קרומלוב תוכלו למצוא כאן, לטעמי זה ממש מומלץ להישאר בקרומלוב ללילה

אפשרות שניה –מפראג לצ’סקי קרומלוב לנסוע באוטובוס ישיר ונוח מאד של חברת STUDENT AGENCY. באינטרנט, קיימים הרבה דיונים האם להזמין כרטיסים מראש. ולפי מה שראיתי –השאלה היא רלוונטית. נסענו לצ’סקי קרומלוב בשלישי למאי, כלומר לא בעונת השיא, והאוטובוס היה מלא.
הנסיעה באוטובוס לוקחת בערך 3 שעות, והכרטיס לכיוון אחד עולה כ-200 קרונות. באתר זה תוכלו לראות את לוח הזמנים של האוטובוסים, רכבות ולהזמין כרטיסים – http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeniאפשרות שלישית- רכבת. מפראג לצ’סקי קרומלוב אין רכבות ישירות. צריכים להחליף רכבות בצ’סקה בודיוביצה (České Budějovice). כמו כן, אומרים שתחנת הרכבת בצ’סקי קרומלוב נמצאת רחוק ממרכז העיר.

אנחנו בחרנו בשיטה “הרביעית”, שבגדול אנחנו בנינו אותה ואהבנו אותה מאד. נסענו עד צ’סקה בודיוביצה (České Budějovice) ברכבת. הרכבת הייתה לא חדשה, אך די נוחה ודי ריקה.
חלפו על פני נופים מדהימים – יערות, שדות וכפרים “תקועים” בעבר. בצ’סקה בודיוביצה (České Budějovice)לאחר שירדנו מהרכבת חצינו את הכביש, נכנסו לתחנת אוטובוס, ואחרי המתנה קצרה מאד (כך תכננו את הזמנים) נסענו עם אוטובוס לקרומלוב (תחנת אוטובוס בקרומלוב, נמצאת 5 דקות מעיר העתיקה). הנסיעה לקחה כ-4 שעות ועלתה כ-200 קרונות לאדם. אם תבחרו לנסוע בדרך הזאת – כדאי להשקיעה בתכנון של לו”ז.

על צ’סקי קרומלוב והאטרקציות שלה אני כותב כאן

2 thoughts

  1. היי
    אנחנו שלישיה שמעוניינים לנסוע מפראג לצ׳סקי קורמלוב . ראיתי שרשמתם שעדיף לנסוע באוטובוס ולהזמין כרטיסים מראש.
    בקישור המצורף רשום הכל בשפה הצ׳כית ואנו לא דוברים את השפה ולכן מתקשים בהזמנה.
    איך אפשר בכל זאת להזמין מראש כרטיסים.
    תודה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *