כיכר ואצלב

האטרקציה הראשונה עבורנו בפראג הייתה כיכר ואצלב (Vaclavske namesti).

הכיכר נחשבת לאחד הגדולות והיפות ביותר באירופה. בכיכר- מספר עצום של בניינים יפים ומיוחדים שכיום נמצאים בהם מלונות, מסעדות, חנויות ומשרדים.

האזור החל את ההיסטוריה שלו כמקום של ירידים, מקום לסחר בסוסים. השם הראשון של המקום היה שוק הסוסים. ורק בשנת 1848 הכיכר קיבלה את השמו של ואצלב – אשר נחשב בצ’כיה לקדוש ולפטרונו של כל הצ’כיה ופראג בפרט.

בהיסטוריה המודרנית, כיכר ואצלב – אחד מהסמלים של פראג, מרכז אירועים פוליטיים בהיסטוריה המודרנית של צ’כיה.

עבורנו, בכיכר התחילה מ”חשמלית אדומה” – בית קפה בעיצוב מאד מקורי. ומספר פעמים שקלנו לשתות כאן איזה כוס קפה או בירה, אך לא מימשנו את הרעיון.

משם נכנסו למקדונלדס הסמוך. אולי לא נשמע כזה מלהיב, אבל דווקא כאן שתינו את הקפה הכי טעים שיצא לנו לשתות בפראג ואולי בכלל.


אחרי ארוחה במקדונלדס המשכנו לכיוון באנדרטה של ואצלב ומוזיאון לאומי.

אנדרטת ואצלב –בנייתה החלה בשנת 1887 ע”י Josef Václav Myslbek, אך את צורתה הסופית היא קיבלה רק בשנת 1924. בפינות של האנדרטה לצד ואצלב נמצאים קדושים הצ’כיים. הכתובת על האנדרטה אומרת: “ואצלב הקדוש, שליט צ’כיה, ריבוננו, אל תיתן לנו ולילדים שלנו לנפול”

200 שנה לפני הקמת אנדרטה המודרנית, בכיכר ואצלב הייתה אנדרטה אחרת של ואצלב, עבודתו של יאן בנדל. אותה עד היום ניתן לראות בגנים של וישהראד.


מאחורי האנדרטה נמצא בניין מלכותי ענק- המוזיאון הלאומי שנבנה בשנים 1885-1890. בניין מלכותי מבפנים ומבחוץ, אבל האוסף של מוזיאון הוא לא הכי מעניין, לכן החלטנו לא להיכנס לתוך הבניין.

דרך הסמטאות של נובה מסטו, הגענו לכיכר קארל

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *