כיכר קארל

קרלובו נמסטי, כיכר קארל (Karlovo Namesti) – כיכר הגדולה ברפובליקה הצ’כית. כל מרכזה הוא גן ירוק. בניינים היסטוריים רבים ומעניינים מקיפים אותה.

בחלק הצפוני של הכיכר נמצא בניין העירייה חדשה.בנייתו החלה בשנת 1348. במשך מאות שנים, בניין מילא פונקציות שונות – מרכז אדמיניסטרטיבי של נובה מסטו, משפט, כלא וכו’. את המראה הסופי, הבניין קיבל בשנת 1905. והחידוש האחרון הושלם בשנת 1996.

במרכז של צד מערבי של הכיכר נמצאת כנסייה – Kostel sv. Ignáce כנסייה נבנתה בין השנים 1665-1677. בחזיתו בחלקו העליון של הבניין נמצא פסלו של איגנטיוס עם הילה מעל ראשו.

חלקה הדרומי של הכיכר הוא “ביתו של פאוסט” (Faustuv Dum) המפורסם. קיימים סביבו עשרות אגדות וסיפורים על אלכימאים ומקרי מוות מסתוריים. ובכן, פרט לאגדות – הבניין הוא בניין קטן מימי ביניים, שכיום הוא בית מרקחת, משרדים וחלקו אף משמש למגורים.

כמה עשרות מטרים דרומית מכיכר קארל נמצא מנזר Emauzy. בניין העתיק, שאחד מהמייסדים שלו היה קארל רביעי, מנזר נוסד בשנת1372. הבניין נפגע במלחמת עולם השנייה. במהלך השחזור נוספו אליו מגדלי פעמונים מביטון לבן, שלפי 2 מגדלים האלו נכון להיום קל לזהות את הבניין והם הפכו לאחד מהסמלים של אדריכלות מודרנית של צ’כיה.


מהמנזר ירדנו לגדות ולטאבה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *